Zdrowotny masaż lomi lomi nui

Gdy na filmach mamy możliwość obejrzeć codzienne życie na Hawajach, zaskakuje nas harmonia, która płynie właściwie od każdego Hawajczyka. I wcale nie jest to przypadkowe, ani nagrane na potrzeby szeroko pojętej reklamy. Na Hawajach tak po prostu się żyje. Tutaj harmonia pomiędzy ciałem i duchem jest szalenie ważna, jest wręcz wyznacznikiem życia.

Mieszkańcy tej wyspy od wieków przykładali ogromną wagę do równowagi pomiędzy pracą i odpoczynkiem. Z tym jednak, że odpoczynek zawsze był tu synonimem pełnego relaksu. Podczas niego ważną rolę odgrywał masaż relaksacyjny.

Ten tradycyjny, masaż lomi lomi nui, jest dzisiaj z resztą wciąż powszechnie stosowany. Doznaniom dotykowym towarzyszy podczas niego śpiew lub taniec masażysty. Ma to na celu ukojenie zmysłów, pomoc w przywróceniu im zachwianej równowagi.

Nie jest to więc zwykły masaż, ale cała ceremonia, która pozwala ustabilizować nerwy, poprawić krążenie i oczywiście, doskonale się odprężyć. A ponieważ jest to też masaż leczniczy, jego wykonywaniem zajmować mogą się wyłącznie osoby posiadające wiedzę i kwalifikacje. Niekiedy jeden masaż wykonuje kilku masażystów jednocześnie.