Szerokie zastosowanie tulei z włókna szklanego

Tuleje są produktami o swoim charakterystycznym wyglądzie, stąd też w praktyce można znaleźć tak wiele ich zastosowań. Można wymienić bardzo wiele branż, w których stosuje się takie tuleje na którymś z etapów produkcyjnych. Najprościej jest jednak zwrócić uwagę na to, że bardzo często są one nieodłącznymi elementami maszyn w parku technologicznym. A ponieważ każde przedsiębiorstwo jest inne, a co za tym idzie inna jest też specyfika produkcji- tuleje często są wytwarzane na specjalne zamówienie po to, aby miały pożądany kształt, wielkość, a także aby były wykonane z materiału o odpowiednich parametrach czy też aby były pokryte właściwą powłoką.

Do najpopularniejszych typów tulei, które w dużej mierze rozróżnia się poprzez zwrócenie uwagi na ich charakterystyczny kształt i wygląd należą takie typy jak tuleja cylindryczna, stożkowa, rozprężna lub też tuleja wykonywana z poliuretanu. Czym wobec tego są wyroby z włókna szklanego, jakie mają właściwości i do jakiego zastosowania nadają się najlepiej?

Niezastąpione w procesie druku

Tuleja cylindryczna lub też stożkowa tego rodzaju najczęściej jest wykorzystywana w druku, podczas procesu laminowania, a także do uszlachetniania powierzchni. Rękawy bez trudu można zamówić w przedsiębiorstwie, które od lat specjalizuje się w wytwarzaniu tulei z włókna szklanego, które pokrywa się gumą lub poliuretanem. Wystarczy wejść na stronę https://www.hannecard.pl/pl/produkty-i-uslugi/nowe-tuleje-i-walce.

 

  • Tuleje, które mają kształt cylindra najczęściej służą do druku fleksograficznego i rotograwiurowego. Są to rękawy bardzo odporne na wszelkiego typu atramenty, jakie mogą być stosowane. Charakteryzują się bardzo dużą odpornością mechaniczną, a także żywotnością, co ma duże znaczenie dla wydajności procesu. Produkuje się je tak, aby wyróżniały się adaptowalną grubością powłoki gumowej, a to z kolei skutkuje tym, że ograniczona zostaje liczba potrzebnych rdzeni powietrznych. Podczas ich wytwarzania zachowane zostają wszelkie standardy tak, aby finalny produkt miał jak najwyższą jakość.

 

  • Tuleje stożkowe stosuje się między innymi do wklęsłodruku, szczególnie pożądane są elementy nieprzewodzące, a także półprzewodzące, które można zastosować przy farbach rozpuszczalnikowych. Na tuleje tego rodzaju również nakłada się specjalne mieszanki, które tworzą odpowiednie powłoki- wykazujące pożądane cechy fizykalne. W taki sposób można uzyskać jak najbardziej skuteczny przepływ ładunków przez ten element aż do jego rdzenia, który wykonywany jest z metalu.

 

admin