Poradnia dietetyczna- to miejsce warto odwiedzić

Bardzo często obniżenie jakości naszego życia, złe samopoczucie czy nawet różnego rodzaju dolegliwości bólowe, które nawracają mają swoje podłoże w naszej diecie. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że tak jest. Nieodpowiedni sposób odżywiania się może o sobie dać znać poprzez złe wyniki badań, a nawet poprzez stwierdzenie konkretnej dolegliwości. Mogą to być problemy ze strony układu pokarmowego, podwyższony cholesterol czy też problemy z krążeniem, a także jedna z najpopularniejszych chorób cywilizacyjnych, czyli cukrzyca. Kolejnym sygnałem świadczącym o tym, że za pewne nie odżywiamy się w odpowiedni sposób jest intensywne, sukcesywne przybieranie na wadze. Fakt ten akurat łatwo jest zauważyć i powinien być dla nas alarmujący. Co jednak w przypadku, kiedy wiemy, że coś robimy źle, ale nie umiemy tego w żaden sposób zmienić? Jest to najlepszy moment do tego, aby rozważyć odwiedzenie takiego miejsca jak poradnia dietetyczna. Szereg szczegółów z tym związanych znajdziemy już na stronie projektzdrowie.info. Dlaczego dietetyk to dobry pomysł i co w ten sposób możemy zyskać?

Samemu może być naprawdę ciężko odnaleźć właściwą drogę

Dietetyk posiada rozległą wiedzę na temat wszelakich produktów żywnościowych- może więc doradzić nam, jakie pokarmy powinniśmy dodać do diety, a z jakich zrezygnować. Czasem po prostu możemy nie mieć takiej świadomości, że dana żywność nam szkodzi- na przykład ze względu jej oddziaływanie na konkretne narządy, na poziom cukru we krwi czy zawartość tłuszczu. A gabinet dietetyczny to właśnie takie miejsce, w którym wykwalifikowana osoba będzie mogła wytłumaczyć nam, czego powinniśmy unikać i dlaczego. Kolejną sprawą jest to, że czasem nie do końca kontrolujemy to, co zjadamy w ciągu dnia. Dlatego standardowym zaleceniem jest prowadzenie dzienniczka, w którym dzień po dniu będziemy w wyczerpujący sposób zapisywać dosłownie wszystko to, co jemy i co wypijamy. Istotny jest nawet sposób przygotowywania posiłków, który pozwala lepiej oszacować ich finalną kaloryczność. Na każdej wizycie analizowane są konkretne pozycje z dzienniczka, a specjalista może nam wytłumaczyć, jakie błędy popełniliśmy. Może też wskazać zdrowsze zamienniki tego, co zjadamy, aby dieta nie była dla nas aż taką męczarnią.

Co najistotniejsze- dietetyka nie trzeba się wstydzić. Wiele osób ma bowiem opory przed wizytą obawiając się przyznania do tego, co naprawdę zjadają w ciągu dnia. Tymczasem, jeśli istnieje problem- musi też istnieć na niego jakiś sposób, a dzięki dietetykowi szybciej będziemy w stanie osiągnąć zamierzony cel. Daje nam to realną szansę na zmianę nawyków żywieniowych, które kultywujemy od lat, a które źle wpływają na nasze samopoczucie. Nagle, może się okazać, że nowa dieta sprawi, że jakość naszego życia będzie nieporównywalnie wyższa, a zrzucone kilogramy pozwolą nam na odbudowanie pewności siebie.