Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego. Przygotowanie, przebieg, efekty.

W ostatnim czasie coraz więcej słyszy się o cudownym działaniu osocza bogatopłytkowego. Zabieg z jego wykorzystaniem chwalony jest w sieci przez influencerki, które na swoich filmikach pokazują jego przebieg i efekty po. Nic zresztą dziwnego, zważywszy na to, że na pożądany efekt nie trzeba długo czekać. W dzisiejszym artykule przybliżymy wam jak wygląda ten zabieg oraz czego powinniście spodziewać się po wyjściu z kliniki.

 

Na czym polega zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego

Po pierwsze, pacjent, który poddać się chcę temu zabiegowi, niezależnie czy zależy mu na pięknych włosach, jędrnym ciele, czy zniwelowaniu zmarszczek, będzie miał pobraną krew. To właśnie z własnej odwirowanej krwi pozyskiwane jest osocze, którym następnie ostrzykiwane są wybrane miejsca. Właściwie to oprócz samego osocza preparat ten zawiera również płytki krwi, które są niezbędne do pobudzenia komórek do odnowy. Dzieje się tak dlatego, że zawierają one tzw. czynniki wzrostu dzięki którym następuje chociażby produkcja kolagenu i elastyny. Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym nie trwa dłużej niż 30 minut i ze względu na stosowane znieczulenie jest niemal bezbolesny.

 

Warto wiedzieć, że na bezpieczeństwo zabiegu z osoczem bogatopłytkowym wpływa również fakt, używania krwi, która przecież pochodzi od samego pacjenta. Wyklucza to więc jakiekolwiek komplikacje związane z reakcjami alergicznymi. Nie bez powodu zabieg ten nazywany jest również wampirzym liftingiem. W końcu cała jego moc tkwi w naszej krwi, która jak się okazuje ma cudowne właściwości.

 

Jak przygotować się do zabiegu?

Co ciekawe, pacjenci nie muszą w żaden szczególny sposób przygotowywać się do tego zabiegu. Jedynie powinni oni pamiętać o nieprzyjmowaniu na trzy dni przed zabiegiem leków takich jak aspiryna. Chodzi o krzepliwość krwi, na którą nie powinno się w żaden sposób wpływać przed zabiegiem. Ewentualnie mówi się również o zaleceniach związanych z odstawieniem wszelkich używek na miesiąc przed zabiegiem oraz zmianie trybu życia na zdrowszy – picie dużych ilości wody oraz zdrowa dieta.

 

Efekty po wampirzym liftingu

Zależnie od tego w jakim miejscu stosowane było osocze bogatopłytkowe, spodziewać się możemy innych efektów. Jeśli chcieliśmy poprawić wygląd naszej cery, to już po 48 godzinach od zabiegu powinny pojawić się efekty w postaci gładkiej i promiennej skóry.Oczywiście wiele zależy od typu naszej cery. U niektórych osób pożądany rezultat pojawi się szybciej, a u niektórych później.

 

Jeśli chodzi o wpływ wampirzego liftingu na skórę głowy to przynosi on zbawienne efekty, szczególnie dla osób, które borykają się z problemem łysienia plackowatego, czy przerzedzeniem włosów po odbytych chorobach. Włosy po zabiegu powinny stać się nie tylko gęstsze, ale mocniejsze i lśniące.

 

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym wpływa również korzystnie na skórę przesuszoną, wiotką i z oznakami starzenia się. Przyniesie efekty zarówno jeśli chodzi o odmłodzenie skóry na całym ciele, jak i w problemach związanych z cellulitem oraz rozstępami. Ponadto zabieg ten można wykonać w celu zniwelowania widoczności blizn np. po oparzeniach czy większych urazach.