W jakiej sytuacji implanty zębowe to dobry pomysł?

Trzeba przyznać, że implanty stomatologiczne budzą coraz większe zainteresowanie wśród pacjentów i są coraz częściej aplikowane. Istnieje także wiele naprawdę profesjonalnych klinik- takich jak Estedentica– które specjalizują się w takich zabiegach i posiadają doświadczonych lekarzy dentystów.

Sama Warszawa to miasto, w którym znajdziemy właśnie takie renomowane kliniki i w którym będziemy mogli bez problemów przejść przez cały proces wszczepiania implantów. Głównym celem takiego zabiegu jest przeprowadzenie działań, które pomogą nam czymś zastąpić nasze zęby naturalne, kiedy zajdzie taka potrzeba. Jak się okazuje, jeden implant może zastąpić jeden ząb naturalny, ale dwa mogą spokojnie zastąpić już kilka zębów jednocześnie- trzy lub cztery. Implanty rozwiązują także problem całkowitego braku uzębienia. W takim przypadku zazwyczaj stosuje się protezę ruchomą, często też wykonuje się specjalny most stomatologiczny, który stanowi podstawę dla całego łuku zębowego. Jak więc widać, implantologia daje nam ogromne możliwości na to, abyśmy zawsze mogli cieszyć się pięknym uśmiechem, bez względu na to, w jakim stanie znajdują się nasze zęby naturalne. Istnieje nawet możliwość usunięcia naturalnego zęba i umieszczenie w tym miejscu implantu. Jednakże, jak każdy zabieg, także i proces implantologiczny posiada swoje przeciwwskazania.

Kiedy i w jakich przypadkach powinniśmy uważać na implanty?

Na pewno bardzo ważne jest to, w jakim stanie ogólnym znajduje się nasza jama ustna. Przed przystąpieniem do wszczepiania implantów na pewno trzeba zaleczyć wszelkie choroby dziąseł, pozbyć się próchnicy lub też innych ubytków. Warto też wiedzieć o tym, że wszczepianie implantów raczej nie powinno być wykonywane u osób poniżej 17 roku życia, kiedy to kości znajdują się jeszcze w fazie wzrostu. Do innych przeciwwskazań możemy także zaliczyć liczne choroby takie jak nieunormowana cukrzyca, osteoporoza, zaburzenia krzepnięcia krwi oraz padaczka.