W jaki sposób można przeprowadzić wszczepianie implantów?

Tak naprawdę, implantologia daje nam ogromne możliwości kształtowania swojego wyglądu, a konkretnie- pięknego uśmiechu. Bowiem nawet w sytuacji, kiedy nie do końca mamy możliwość wpłynięcia w jakiś sposób na swoje zęby naturalne, w razie, jeśli zaistniałaby taka konieczność- możemy zastąpić je właśnie poprzez implanty. Dowiadując się, gdzie najlepiej założyć implanty w Warszawie, przede wszystkim powinniśmy skoncentrować się na klinikach, które mają ugruntowaną pozycje i które cieszą się bardzo dobrą renomą. Trzeba bowiem przyznać, że to ważne, aby wyglądem naszych zębów zajął się ktoś doświadczony.

 

Kiedy wszczepia się implanty?

 

Jest to standardowe działanie w sytuacji, kiedy to u pacjenta występują braki w uzębieniu. Może się tak stać z kilku powodów, gdyż zęba można stracić w konsekwencji wypadku i urazu mechanicznego, może też zaistnieć konieczność wyrwania zęba naturalnego ze względu na jego chorobę. Wraz z wiekiem wzrasta też prawdopodobieństwo naturalnej utraty zębów- po prostu mogą one zacząć wypadać. Dlatego też warto wiedzieć, że zabieg wszczepiania implantów może dotyczyć nie tylko pojedynczych ubytków, ale i całych zespołów.

Standardowo, w takiej sytuacji wykonuje się mostek, który pozwala utrzymać implanty w odpowiednim miejscu. Jeśli spojrzymy na wygląd takiego implantu, szybko przekonamy się, że jego główną funkcją jest tak naprawdę zastępowanie korony zęba naturalnego. To ważne, aby w obrębie naszej szczęki wszystkie ubytki były wypełnione, gdyż to sprawia, że kości nie ulegają zanikowi na skutek zniknięcia właściwego obciążenia. Cały proces protetyczny raczej nie jest skomplikowany, a samo wszczepianie implantów w zależności od tego, jak wiele ich będzie, nie powinien zająć więcej niż około 2-3 godziny łącznie z przygotowaniem sali. Nie trzeba też przesadnie obawiać się dolegliwości bólowych, gdyż wszystko odbywa się z wykorzystaniem specjalnego znieczulenia. W każdym procesie implantologicznym następują także wizyty kontrolne, które pozwalają sprawdzić stan implantów w jamie ustnej.