Rehabilitacja i odszkodowanie powypadkowe w Krakowie

Każdemu z nas może przytrafić się kolizja drogowa. Oczywiście jest to najmniej pożądana sytuacja, należy się jednak liczyć z tym, że może nam się to przytrafić. Warto więc ubezpieczyć się na taką okazję, abyśmy mogli otrzymać odszkodowanie po wypadku zarówno ze strony osoby poszkodowanej, jak i sprawcy całej kolizji.

Ubezpieczyciele nie bez powodu mówią bowiem, że im więcej jeździmy samochodem, tym większe prawdopodobieństwo, że może nam się coś przytrafić – nawet jeśli uważamy, że jesteśmy świetnymi kierowcami i w rzeczywistości tak jest. Nawet wtedy możemy z różnych przyczyn doprowadzić do wypadku komunikacyjnego. Warto więc zatroszczyć się z wyprzedzeniem o to, abyśmy byli w stanie sprostać wtedy wszystkim zobowiązaniom finansowym. Jak zatem uzyskać odszkodowanie powypadkowe w Krakowie? Jak w takich okolicznościach może wyglądać rehabilitacja od strony finansowo-prawnej?

Odszkodowanie powypadkowe w Krakowie – najważniejsze informacje

Podstawową informacją dla wszystkich kierowców jest to, że przysługuje im za każdym razem odszkodowanie po wypadku samochodowym, w którym brali udział nie ze swojej winy. Reguluje to ubezpieczenie cywilnoprawne OC od wypadków drogowych. Do takich składek jest zobowiązana każda osoba, która ma prawo jazdy kategorii B i jest czynnym użytkownikiem ruchu drogowego – jest ono naliczane corocznie na podstawie stażu za kółkiem, modelu i wieku auta, a także wcześniejszych kolizji, jeśli miały one miejsce. Jest to więc ważna informacja, że jeśli jesteśmy poszkodowani nie ze swojej winy, należy nam się odszkodowanie powypadkowe w Krakowie oraz w każdym innym mieście w Polsce, w skład którego wchodzi również rehabilitacja, jeśli będzie potrzebna – wszystko pokryje ubezpieczenie OC sprawcy kolizji drogowej.

Jest jeszcze nieobowiązkowe ubezpieczenie AC, czyli autocasco. Zostało pomyślane specjalnie o sprawcach wypadków drogowych, aby w ich przypadku mieli z czego pokryć koszty naprawy swojego samochodu, jest w nie również wliczona rehabilitacja, jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako sprawcy kolizji również możemy liczyć na odszkodowanie po wypadku, oczywiście jeśli wcześniej wykupiliśmy takie ubezpieczenie. Właśnie dlatego dobrze jest o nim wcześniej pomyśleć – nie jest bardzo drogie, a może okazać się bardzo potrzebne. Odszkodowanie powypadkowe w Krakowie pomoże nam otrzymać kancelaria Armed Law.

Rehabilitacja i odszkodowanie powypadkowe w Krakowie

Warto pamiętać, że nasza ewentualna rehabilitacja zostanie pokryta z ubezpieczenia OC lub AC, a także, jeśli nie przede wszystkim z naszego ubezpieczenia zdrowotnego NFZ. Może się ona jednak odbywać nie tylko w placówkach publicznych, ponieważ ze względu na długie kolejki lub też konieczność zaawansowanego poziomu medycznego, jakiego będzie wymagała rehabilitacja, będziemy musieli zdecydować się na prywatne, czyli płatne ośrodki. Możemy wtedy otrzymać odszkodowanie po wypadku i zwrot kosztów leczenia, w którym również pomoże nam kancelaria Armed Law z Krakowa.