Nowoczesny fitness – lepiej wybrać sieciową siłownię, czy osiedlowy klub?

Z roku na rok zainteresowanie aktywnością fizyczną oraz zdrowym trybem życia rośnie. Nic więc dziwnego, że na polskim rynku pojawia się coraz więcej klubów oferujących zajęcia fitness, lub też klasycznych siłowni. Wy również chcecie wziąć się za siebie od „nowego roku”? Jeśli tak to właśnie teraz jest odpowiedni moment, by rozejrzeć się za najlepszym dla siebie miejscem, gdzie będziecie mogli osiągać upragnione rezultaty. W naszym artykule znajdziecie kilka pożytecznych rad na temat tego czym kierować się przy wyborze. Zapraszamy do lektury wszystkich pasjonatów sportu i nie tylko.

Fitness trend

 

Nowoczesne kluby fitness stały się w ostatnich latach niezbywalnym elementem pejzażu dużych miast. Znajdziemy je wszędzie – zarówno w centrum, tuż przy biurowcach zagranicznych korporacji w jakich pracuje większość młodych ludzi, a także na jego obrzeżach, gdzie również nie brakuje stałych bywalców. Jest to spowodowane wzrostem zainteresowania zdrowym trybem życia w ostatnich latach. Stan powietrza w wielu polskich miastach pozostawia wiele do życzenia, więc coraz częściej z ćwiczeń na zewnątrz, jak na przykład bieganie, rezygnujemy na rzecz  klimatyzowanych siłowni. Co natomiast z fitnessem w mniejszych miejscowościach? I tutaj nie musimy się martwić o brak zajęć oraz możliwości. Wystarczy np. spojrzeć na stronę poświęconą „byciu fit” w Skierniewicach: fitskc.pl/grafik-fitness, aby przekonać się że i tam nie będziemy musieli sobie niczego odmawiać. Trend ten jest bardzo silny i z pewnością

Sieciówka, czy mała siłownia?

 

Zasadnicze pytanie, jakie sobie stawiamy przy wyborze siłowni to to, czy chcemy chodzić do jednej z wielu sieciówek, czy też może do zwykłej, osiedlowej siłowni, jakich jest coraz mniej na rynku? Jedno i drugie rozwiązanie ma oczywiście swoje plusy i minusy.

 

Sieciówki, jakich tryumfalny pochód obserwujemy obecnie, są zdecydowanie lepiej wyposażone. Znajdziemy w nich najnowocześniejszy sprzęt, a także udogodnienia. Ponad to mogą pochwalić się różnorodnymi programami treningowymi, a także profesjonalną opieką trenerską. Niektóre z nich oferują specjalne aplikacje do śledzenia swoich postępów, ustalania diety, oraz indywidualnego kontaktu z trenerem. Minusy? Przepełnienie. Sieciówki, szczególnie te w centrach miast, pękają często w szwach. Stanie w kolejce do przyrządów to jedno, większym problemem jest natomiast bycie traktowanym „po macoszemu” przez trenerów, którzy nie są w stanie równomiernie opiekować się każdym ćwiczącym.

 

W przypadku małych siłowni nie mamy raczej takiego problemu. To miejsca nastawione na ćwiczenia w kameralnej atmosferze, bez tłumów i zgiełku. Ich niedostatkami jest nie zawsze najwyższej jakości sprzęt. Tutaj możemy być jednak pewni, że trener poświęci nam odpowiednią ilość czasu.

Kwestia priorytetów

 

Przy wyborze klubu dla siebie najważniejsza jest kwestia naszych priorytetów, a także takich czynników jak lokalizacja, czy cena. Jeśli nie interesują nas ani sieciówki, ani osiedlówki, powinniśmy rozejrzeć się za siłownią w rodzaju krakowskiego Vitality Boutique, jaka łączy w sobie profesjonalizm sieciówki i kameralność osiedlówki. Tego typu miejsca to nowy trend, jaki chce uczynić z klubów fitness bardziej elitarne placówki, gdzie w spokoju będziemy mogli pokonywać własne fizyczne ograniczenia, równocześnie korzystając ze wszystkich nowoczesnych technologii.