Na czym polega zabieg krioterapii?

Najprostszym objaśnieniem terminu krioterapii jest po prostu sprowadzenie jej do pojęcia leczenia zimnem. Leczenie to jednak odbywa się w bardzo specyficznych warunkach, najczęściej w specjalnej, dedykowanej do tego celu komorze ogólnoustrojowej. W takiej komorze temperatura, jakiej możemy się spodziewać zawiera się w granicach od około -110 do 160 stopni Celsjusza. Warto wiedzieć, że krioterapia może służyć do leczenia różnego rodzaju schorzeń, ale może też być stosowana w przypadku osób całkowicie zdrowych. Wpływa ona bowiem korzystnie na kondycję organizmu, ale jak pokazują badania jej oddziaływanie dotyczy zarówno stanu fizycznego jak i psychicznego organizmu. W takiej komorze jednorazowo powinno się przebywać nie dłużej niż 3 minuty.

Dlaczego warto skorzystać z krioterapii?

Powodów może być naprawdę wiele. Pierwszy i najważniejszy jest taki, że leczenie zimnem doskonale sprawdza się jako stymulator zdrowienia. Pozwala na szybszą rehabilitację, dlatego też często zaleca się krioterapię osobom po przebytych urazach i kontuzjach. Krioterapia jest jednak doskonałą opcją także dla osób całkowicie zdrowych- wielu sportowców stosuje ją po intensywnych treningach, gdyż potwierdzone zostało, iż powoduje ona wzmocnienie mięśni oraz stawów. Dużą jej zaletą jest też to, że zmniejsza bolesność mięśni. Dodatkowo- co niejako jest oczywiste- krioterapia pozwala na zwiększenie odporności organizmu, a co za tym idzie- możemy chorować mniej lub nie chorować wcale. Dzięki stosowaniu leczenia zimnem można też poprawić kondycję swojej skóry i nadać jej zdrowego wyglądu. Ma ona też dobroczynny wpływ na stan psychiczny organizmu, gdyż poprawia nastrój i wręcz przywraca pacjentowi siły witalne i chęć do życia. Zapisz się na zabieg na: https://iclb.pl/zabiegi/krioterapia/.

Kiedy leczenie zimnem jest wręcz zalecane?

Oprócz sytuacji, kiedy chcemy zastosować zabieg po to, aby poczuć się lepiej, dać mięśniom wytchnienie lub też zafundować sobie odnowę biologiczną, istnieją także specjalne wskazania do zabiegów w takiej komorze. Takim wskazaniem są chociażby choroby reumatyczne oraz wszystkie choroby zapalne, które związane są z narządami ruchu. Poleca się stosowanie krioterapii w przebiegu takich chorób jak RZS reumatoidalne zapalenie stawów, dna moczanowa, różnego rodzaju zwyrodnienia i zniekształcenia stawów, dyskopatia czy ZSSK zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa. Zabiegi z krioterapii są wskazane także dla osób chorujących na stwardnienie rozsiane oraz osteoporozę. Zabieg mogą docenić także panie, które wchodzą w swoim życiu w okres menopauzy.